Drukuj

Julie Beadle-Brown (Wielka Brytania) jest profesorem  Tizard Center University of Kent w Wielkiej Brytanii i profesorem Uniwersytetu La Trobe w Australii. Od wielu lat zajmuje się i prowadzi badania w dziedzinie niepełnosprawności intelektualnej i rozwojowej. Jest także dyplomowanym psychologiem (HCPC) i starszym członkiem School for Social Care Research,  w którym prowadzi badania osób z trudnościami w uczeniu się, w tym osóby z autyzmem.

 

Juli jest współautorką materiałów szkoleniowych na temat Programu SPELL (www.autism.org.uk/spell) i autorką wielu książek, artykułów i programów szkoleniowych związanych z budowaniem sieci wsparcia i poprawą jakości życia osób z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową.

Jest doświadczonym szkoleniowcem. Od wielu lat prowadzi szkolenia w różnych krajach świata zarówno dla rodziców, nauczycieli, profesjonalistów, jak również dla potencjalnych pracodawców, pracowników służby zdrowia i opieki społecznej itd.

Ostatnie publikacje:

Aktywne wsparcie. Wzmacnianie osób z niepełnosprawnością intelektualną wraz z Jim Mansell (Jessica Kingsley Publishers, 2012)

Understanding the Lived Experiences of Persons with Disabilities in Nine Countries: Active Citizenship and Disability in Europe Volume 2 wraz z Rune HalvorsenBjørn Hvinden , Mario BiggeriJan TøssebroAnne Waldschmidt (Routledge Advances in Disability Studies, 2017)

Imagining Autism:  Feasibility of a Drama-Based Intervention on the Social, Communicative and Imaginative behaviour of Children with Autism wraz z David Wilkinson, Lisa Richardson, Nicola Shaughnessy, Melissa Trimingham, Jennifer Leigh, Beckie Whelton and Julian Himmerich (Autism: International  Journal of Research  and Practice, 2017).

Więcej informacji: https://www.kent.ac.uk/tizard/staff/acadstaff/julie_beadle_brown.html

ZAREJESTRUJ SIĘ!