Drukuj
Luke Jackson – w dzieciństwie zdiagnozowano u niego zespół Aspergera. Ma siedmioro rodzeństwa, w tym część z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest pisarzem i wygłasza publiczne przemówienia dotyczące ASD. W swoich książkach opisuje codzienne wyzwania i trudności, z jakimi muszą sobie radzić osoby ze spektrum autyzmu oraz problemami z wrażliwością sensoryczną.
Jego wystąpienia to połączenie praktycznych porad i autobiograficznych przemyśleń młodego mężczyzny z zespołem Aspergerado których doszedł, wkraczając w dorosłość. W pełen humoru sposób przedstawia największe wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć osoby z ASD w czasach szkolnych, studenckich czy w pierwszej pracy. Jego trafne uwagi i wskazówki pomagają poradzić sobie z problemami wrażliwości sensorycznej, presją otoczenia, znęcaniem się oraz budowaniem relacji towarzyskich i intymnych. Jackson nie boi się przy tym takich tematów, jak seks, narkotyki czy alkohol. Opowiada o nich z rozbrajającą szczerością, a co najważniejsze – w zgodzie z logiką osób z ASD.
W Polsce ukazały się następujące książki jego autorstwa: "Świry, dziwadła i Zespół Aspergera" oraz "Seks, prochy i Zespół Aspergera".

Więcej informacji: https://www.facebook.com/lukejacksonautism